Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz więcej informacji o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej objawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę przeszkadza w czytaniu gazet, użyciu laptopa i smartfona, rozwiązywaniu krzyżówek, a także realizowaniu wielu powszednich czynności. Presbiopia jest konsekwencją osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak rodzi to pewne trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne są na ogół drogie, natomiast modele dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe. Najlepszym wyjściem może okazać się zatem wyeliminowanie starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – realizuj bez ograniczeń powszednie aktywności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się licznych przeszkód przy wykonywaniu powszednich, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (warto zaznaczyć, iż często pierwsze objawy starczowzroczności manifestują się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z laptopa, a także dokonywaniem zakupów (wręcz uniemożliwia przeczytanie ceny produktu) czy podróżami komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Ponadto, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Należy też pamiętać, iż wada ta się cały czas zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą z reguły osłabienie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Oprócz korekcji z użyciem szkieł korekcyjnych, dostępne jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają nieodzowność zakładania okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, żeby w trakcie jednego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]