Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

voigt kraków, korekcja wzroku kraków, centrum oka

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i częstokroć niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, presbiopii, dalekowzroczności, jak również wielu innych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką efektywnością. Taka korekcja wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać stosowną metodę leczenia i skorygować wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowszy ekwipunek diagnostyczny, więc mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w wykrywaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej, a także innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadkami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku czy pozbyciem się kaszaków.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]