Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ odnajdziesz szczegółowe informacje o terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przechodzić rozmaite problemy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić wyjątkowo skutecznie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może pomóc?

Do psychoterapeuty udają się pary zmagające się z najróżniejszymi kłopotami. Specjalista pomaga pokonać trudności powiązane ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy pomiędzy żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy i usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę niezbędną do tego, żeby skutecznie radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez problemu można spotkać polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a dzięki niej związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339