Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa aparat. Zdobądź więcej informacji.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego ?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w kosmetologii, medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak tzw. łokieć tenisisty, bóle nadgarstka, bóle w okolicy bioder czy kolano skoczka. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia prowadzenie terapii u dwóch osób jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]