Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Sprawdź wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z wystrojem pomieszczeń w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a równocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wpadającego do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim sporą część dnia. Dlatego więc należy zatroszczyć się, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale również komfortowe. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć film.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta konserwacja

Opcja kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak również z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu niż w fałdach firanek, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się też w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]