Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

kawa w kapsułkach, kapsułki do ekspresu

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną wybieramy się na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest znaczny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]