Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. Jaką techniką się je wykonuje? Kto na ogół nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz rzeźby ogrodowe?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieszablonowa metoda kompozycji przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykanym sposobem na aranżację prywatnych ogrodów i przestrzeni miejskiej. W dzisiejszych czasach wielkim zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma została opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego upodobań, jak również rozmiarów ogrodu. Na znacznych powierzchniach wspaniale prezentują się pokaźne, masywne figury, które oczarowują swoim majestatycznym stylem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się z kolei wykorzystanie małych rzeźb. Zamawiający wybierają między pomnikami o surowej formie albo wręcz na odwrót – postawić na bogate wzory. Wybór odpowiedniej figury powinien być podyktowany stylem ogrodu i tym, jaki skutek pragniemy finalnie uzyskać. Znacznym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są doskonałą formą dopełnienia przestrzeni.

Przed siedzibą firmy i urzędem – gdzie eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba do ogrodu to wyraz miłości do sztuki i jest poszukiwana przez podmioty różnego typu. Cudownie prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, laskach, może także być urozmaiceniem terenu przy hotelu, galerii sztuki, uniwersytecie, gmachu ministerialnym bądź innym budynku o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają także osoby prywatne, które chcą wytworzyć w swoim ogrodzie niesamowity klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która zaakcentuje nowoczesny charakter ogrodu albo postawić na figurę stylizowaną na antyk. Modne są także majestatyczne rzeźby orientalne, które będą fenomenalnym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.