Rodzaje kontenerów na odpady

kontenery na odpady, kontenery na śmieci

Nie wszystkie śmieci mogą być wyrzucane do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, a także odpadów przemysłowych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z składowaniem oraz transportem śmieci. By się przed nimi ustrzec, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dostosowane do gromadzenia oraz transportu starych mebli, opakowań, gruzu i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są również kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak trociny, granulaty bądź wióry metalowe. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są rozmaite firmy. Pośród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]