Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami zestawiane są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się i można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wytwarza się je z drewna, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy instaluje się w głównej mierze na oknach, jednakże wspaniale sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się w dalszym ciągu sporadycznie, ale większość z nas zapewne kina czy telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy linek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie wyglądają, ale mają także praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: w gorące miesiące hamować kumulowanie się ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania linek, co właściciele zwierzaków czy rodzice małych dzieci, które zagmatwać zwisające linki, uznają na pewno za kolejny atut.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]