Ochrona głowy jeźdźca – toczki i kaski jeździeckie

Sprawdź, gdzie zamówić toczki do jazdy konnej, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]