Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Kup mop sznurkowy.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo łatwym zadaniem – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o znacznym metrażu – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Praktycznie równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. W czasie sprzątanie większych powierzchni warto wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]