Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Jeśli chcesz kupić albumy na monety, skieruj się tutaj.

Gromadzenie monet i banknotów to nie tylko frajda z poszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale też uczucie zadowolenia z ich układania i podziwiania. Kupione numizmaty winny tym samym znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach lub klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Numizmatycy mają szeroki wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają łatwo układać numizmaty konkretnego typu. Należy pamiętać, że niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do wielkości gromadzonych banknotów lub monet. Dowolność dopinania oraz odłączania stron jest znacznym usprawnieniem przy szeregowaniu eksponatów według naszego uznania – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych okazów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów bądź uszkodzenia banknotów. Oprócz tego, mając niedużą kolekcję, w jednym albumie można ulokować monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, że częstokroć wyglądają jak albumy z fotografiami lub książki, więc łatwo ukryć je w biblioteczce przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Czy w klaserze numizmatycznym można trzymać dowolny typ numizmatów?

Eksperci rekomendują, żeby w plastikowych stronach albumów chować powszechniejsze monety, które nie posiadają już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej osłony przed działaniem powietrza i wilgoci. Unikatowe numizmaty w idealnym stanie bądź te wybite z miękkich metali warto uprzednio zabezpieczyć przez włożenie do plastikowego kapsla. Kapsel można później trzymać w albumie, gdyż szereg producentów posiada w ofercie karty do klaserów, które bez trudu mieszczą w sobie monety zabezpieczone tekturowym holderem albo kapslem.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]