Gdzie wykorzystuje się blachy trapezowe?

Uzyskaj więcej informacji o blacha trapez.

Blachy trapezowe tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Blachy trapezowe – ekonomiczne i zarazem wytrzymałe pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony również ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych powodów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie także bezbłędnie prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, wiat lub obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową wypada kupować bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08