Drukarka 3D dla różnych gałęzi przemysłu i biznesu. Którą wybrać?

Dalsze informacje o drukarkce 3D Kraków.

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA i PolyJet.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Oszacowano, że stosując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony aż o 90%. Nadrzędne idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych produktów i usług, jak również wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Drugim uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można błyskawicznie uzyskać identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w najrozmaitszych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest precyzyjny oraz trwały, a w trakcie procesu drukowania nie tworzą się odkształcenia ani przesunięcia warstw.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]