Cechy nowoczesnych blachodachówek

Zamów blachodachówkę.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę wytrzymałe.

Blacha dachowa – charakterystyka i atuty

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Aby jednak cieszyć się tymi walorami, blachodachówki należy kupić w wypróbowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08