Biżuteria z bursztynem

Jeśli szukasz biżuterii z bursztynem, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź dziwić – bursztyn jest przecież jednym z najatrakcyjniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dostosować do wszystkich mód. By zachować jej wygląd, powinniśmy o jantar odpowiednio zadbać. Jak? Przeczytajcie stworzony przez nas artykuł.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to nadzwyczaj delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Każdy wisiorek musimy owinąć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie zapakować w folię oraz umieścić w drewnianym pudełku. Powinniśmy również pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie znosi mocnych substancji czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana miękką ścierką, nieznacznie nasączoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szufladzie starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi wielkie wrażenie, jednak widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – warto zatem poprosić o pomoc jubilera.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]