Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Chcesz kupić urządzenia do drenażu limfatycznego? Wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej używają urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Jest multum wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do presoterapii

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby chętnie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. nowotwór czy zaburzenia rytmu serca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]