Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Zamów antenę telewizyjną na http://bit.ly/2oGO9uj.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak telewizor nie był bezużytecznym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy kupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]