Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Chcesz zlecić odbiór starych mebli? Kliknij tutaj.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie używamy, a których z rozmaitych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. By nie zajmowały przestrzeni domu, najczęściej chowamy je na strych, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, że po wielu latach i te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z piwnicy, strychu oraz domu.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, fragmenty ram okien, popsute meble czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przechowanie śmieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko oferują również profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne wykorzystanie materiału

Stare meble, jeżeli będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na składowisku lub zostać spopielone. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów według surowca, z jakiego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, opiera się zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do złożenia nowych szaf, łóżek albo regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]