Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Chcesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa? Kliknij tutaj.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, jak również izolują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]