Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, iż nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo zbudowanych apartamentach, niemniej jednak i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien stosownymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednakowoż i na rachunki – skutkiem tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać ekspertów od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również wykonać zawsze w nowym domu bądź mieszkaniu (po postawieniu lub odbiorze). Fachowcy zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]