Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę profesjonalnego druku 3D w dobrej cenie.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli wielu innych branż przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, jeśli nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do osób lub firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich ścianek.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz trwałość mechaniczną i chemiczną.

Drukowanie 3D metodą FDM – barwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również opcja użycia filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]