Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Komunia Kraków - poznaj aktualną ofertę.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to na ogół pierwsza faktycznie wielka biesiada rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skoncentrowane jest wyłącznie na nim. W związku z tym rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj natychmiast jak będzie ustalony termin wydarzenia

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół możliwe wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się czasem do stu gości, z tej przyczyny przeważnie odbywają się w restauracjach i salach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować najlepszą salę, powinno się rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak zostanie ogłoszony dzień przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym istotnym problemem może być także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, toteż opłaca się wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, żeby sala na komunię zlokalizowana była tak, aby dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i odbywającą się później zabawę gości. Tradycją są także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować zjawiskowe, estetyczne pomieszczenia. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Opcja wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, polecamy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas interesującymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre typy upominków, przykładowo zabawki z motywami militarnymi bądź cenną biżuterię.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]