Podróż samolotem? Auto zostaw na parkingu długoterminowym

Podróż samolotem startującym z innego miasta potrafi być źródłem pewnych problemów. Najistotniejszym jest na pewno sposób dojechania do portu lotniczego. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do odpowiednich kursów kolejowych, zazwyczaj musimy dojechać na miejsce własnym autem. Wiąże się to niestety z koniecznością zaparkowania pojazdu w odpowiednim miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy obawiać się kar finansowych lub wandali. W takich przypadkach trafionym rozwiązaniem okaże się z pewnością wynajęcie stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego decydując się na nią możemy oczekiwać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły korzystania z tej usługi będą naprawdę proste – stanowisko na parkingu możemy zazwyczaj zarezerwować online. W oknie w serwisie parkingu musimy jedynie zaznaczyć właściwy termin, a następnie wykonać przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym miejsce będzie już przygotowane, zaś w większości przypadków firma zagwarantuje nam też transport na lotnisko. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się z dużymi kosztami – dzień postoju to bowiem wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale należy zaznaczyć, że ceny są tym mniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – jakich opcji oczekiwać?

Najważniejszym z plusów zaparkowania samochodu na parkingu długoterminowym będzie to, iż są to place monitorowane – nie musimy więc martwić się ochroną stojącego samochodu, gdyż ten poza tym będzie wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach zwykle oferują również szereg usług dodatkowych, które na pewno usprawnią zaplanowanie wyjazdu – na przykład wspomniany już transport lub opcję podładowania akumulatora po długim parkowaniu i dopompowania opon. Przed podróżą zwykle będziemy mieli też możliwość zważenia walizki i tym samym ustrzeżenia się większych kosztów.