Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi sumiennie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy pewność, że skutkiem ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]