Doradztwo personalne – czy firmy go potrzebują?

Nie zwlekaj! Sprawdź świetną ofertę Doradztwo personalne Kraków w dobrej cenie.

Część przedsięwzięć zaplanowanych przez dział HR może przekraczać możliwości danej firmy. Kłopot staje się nadzwyczaj poważny, kiedy rozpoczęty projekt zakłada mnóstwo zmiennych, a jednocześnie dotyczy tematyki nieznanej wcześniej zespołowi. Nie bez znaczenia dla poprawności przeprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania zamierzenia i, co za tym idzie, umiejętności niezbędna do jego ukończenia. Z tej przyczyny w szeregu przypadków niezastąpiona okaże się pomoc zewnętrznych ekspertów, którzy, zależnie od potrzeb, mogą wziąć na siebie zarządzanie całością lub zapewnić doradztwo na pojedynczych etapach projektu. W jakich sytuacjach przedsiębiorstwa winny skorzystać z usług doradztwa personalnego?

Doradztwo HR – kierowanie przebiegiem całego projektu bądź jego etapami

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa HR, podmioty sięgają w przeróżnych okolicznościach. Jednym z głównych aspektów tego rodzaju współpracy jest sprawdzenie poziomu satysfakcji pracowników. Żeby jego podsumowanie okazało się miarodajne, a także przydatne przy przygotowaniu strategii, wymagane jest wykorzystanie odpowiednich metod pozyskania informacji oraz ich właściwa interpretacja. firmy często zwracają się do konsultanta HR, żeby zlecić mu wykonanie różnego typu audytów – przede wszystkim odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak wcześniej napomknęliśmy, rola doradcy HR w całym procesie może być wieloraka. Czasami jest on project managerem, zawiadującym całym procesem od początku do końca, kiedy indziej natomiast jest wyłącznie doradcą merytorycznym, zapewniającym kompleksowa pomoc w razie jakichkolwiek komplikacji.

Doradztwo HR – sukces działań zależy od kwalifikacji doradcy

Efektywność kroków podejmowanych we współpracy z doradcą HR jest zależna głównie od tego, jakimi kompetencjami wykazuje się wybrany przez przedsiębiorstwo specjalista. Podczas poszukiwania konsultanta HR powinno się przyjrzeć się przede wszystkim jego doświadczeniu. Warto przeanalizować to, dla jakich przedsiębiorstw dotąd pracował i, co kluczowe, jakie projekty tam wykonywał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]