Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących mikropigmentacji medycznej, skieruj się w to miejsce.

Z pewnością przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używane określenie na modny pośród kobiet makijaż permanentny. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie łysiny oraz bielactwa

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają głównie kobiety szukające sposobu na ograniczenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną się każdego dnia prezentować. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem estetycznym, ma duży wpływ na psychikę osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezwykle popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na jego koszt nie może zdecydować się sporo osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne tuszowanie bielactwa i blizn, jak również optyczna rekonstrukcja aureoli sutka.

Mikropigmentacja włosów – dlaczego tę procedurę należy powtarzać cyklicznie?

Na pozór zabieg ten wygląda jak zwykła usługa tatuażu. Linergista czy też linergistka, ponieważ tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy rezultat nie jest permanentny i widoczny jest około roku. Dlaczego? Podczas zabiegu mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytkich warstwach skóry, tymczasem w procesie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W wyniku tego wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem pigment powoli zanika. Stąd gdy zamiarem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe maskowanie przerzedzonych włosów albo łysiny, musi ona wiedzieć, iż wymagane będzie regularne ponawianie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]