Dalsze informacje o domach drewnianych Małopolska.

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest używana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]