Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Jeśli szukasz profili aluminiowych, koniecznie odwiedź ten adres.

Aluminium to jeden z najchętniej wykorzystywanych w architekturze materiałów. Do jego atutów zalicza się zwłaszcza niedużo gęstość, która powoduje, iż wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wyprodukowanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Wykazuje niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w budownictwie i pozostałych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się najczęściej jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy zachowanej niedużej masie. W architekturze najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to świetny surowiec do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład mobilne sceny, namioty handlowe czy na imprezy masowe, a także stoiska targowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich nieduża waga oraz wytrzymałość, lecz także prostota budowania konstrukcji i fakt, iż bez problemu możemy nadać im wymagany wygląd. Pozwalają na to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte lakierem o dowolnym kolorze na długi czas, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Inne zastosowania profili aluminiowych

Obok scen składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane również w pozostałych dziedzinach. Doskonale zdają egzamin jako elementy wszelkiego rodzaju pojazdów, wyposażenia sportowego oraz maszyn. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji poręczy oraz płotów, a także w przewozach samochodowych. Dobrze także nadmienić, że profile aluminiowe są chętnie stosowane przez firmy wytwarzające sprzęt RTV czy gospodarstwa domowego.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]