Dowiedz się, gdzie kupić szalunki Kraków.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Najczęściej stosuje się je podczas wylewania murów z betonu – wówczas są one niezbędne do tego, aby nadać im należyty kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się też w czasie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie otworów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i w jaki sposób mogą nabyć je inwestorzy.

Typy szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z drewnianych desek ewentualnie mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użyć ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – wielu wykonawców oraz inwestorów stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać dwa lub trzy surowce. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a całą konstrukcję łączą narożniki, belki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które zwykle świadczą inne usługi i inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Kupno wszelkich elementów koniecznych do skonstruowania szalunku nie byłoby rentowne . Dużo lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]