Kliknij tu, aby kupić dźwigary.

Szalunki to struktury niezbędne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z kompozytu, a także wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również potrzebne przy formowaniu stropów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, iż sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może zestalić. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Powinny one być właściwie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na spore naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Niesłychanie ważne jest też poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym wpływem wody, klejów i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które rzadko podejmują się zamówień tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych elementów szalunków.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]