Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Jeśli chcesz kupić podłogi panelowe, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – trzeba odczekać dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – najniższa wartość to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w domu. Należy zatem zostawić dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]