kaski motocyklowe

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy pokonujesz na nim drogę do miejsca pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wypady – kask to nakazany przepisami składnik garderoby każdego motocyklisty, dlatego że zapewnia mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie wypadku.

Odpowiedni kask na motor, czyli jaki? / Porządny kask na motor / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki powinien być kask na motor?

Ciągle zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie należałoby oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask lubianej marki, takiej jak HJC, jaki jak najpoprawniej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku dostępne są różne rodzaje kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a także kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym poszczególne typy kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motor to kaski integralne, jakich skorupa skonstruowana jest z jednego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, aby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają ochrony szczęki, są w następstwie tego mniej bezpieczne – dlatego poleca się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w największym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie na domiar tego mają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to prestiżowa marka, lubiana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są wysokiej jakości, poddawane dużej liczbie testów – a równocześnie mają dostępne ceny. W ofercie HJC są również kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, jakie dzięki zastosowanym tworzywom są niezwykle lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są również repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, oraz DC Comics.

Dane teleadresowe:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]