Wzmacniacz szerokopasmowy – cechy charakterystyczne

Dalsze informacje o wzmacniaczu szerokopasmowym.

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesny sprzęt używany przez operatorów telewizji kablowych. Ich zasadniczą rolą jest spotęgowanie mocy sygnałów kierowanych do konkretnych odbiorców. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – umożliwia odbiór treści interaktywnych

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują z reguły w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Świetnie redukują różne nieprawidłowości wywołane najczęściej przez usługi internetowe i umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie urządzeń odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Uzyskiwany sygnał jest znakomity, a obsługa sprzętu przystępna. Urządzenia te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – oscylującym od 122dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od wykorzystywanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – bezproblemowa regulacja parametru toru RF

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał jest nieskomplikowana. Odbywa się to za pomocą modułów WHX-823 lub modułów WHX-923. Sprzęty mają też profesjonalne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są niezwykle bezpieczne. Innowacyjne modele wyposażono w profesjonalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że te urządzenia są powszechnie stosowane i gwarantują abonentom znakomitą siłę sygnału w domowych odbiornikach telewizyjnych. Niezaprzeczalnym plusem jest też niski poziom mocy ok. <5,5W.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]