Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Znajdź nadajnik optyczny na www.telmor.pl.

Ze względu na fakt, że niemal wszyscy używamy sieci kablowych, powinny one obecnie być bardzo niezawodne. Nie powinno więc dziwić, iż podzespoły wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej klasy – tylko tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najistotniejszymi elementami są oczywiście przewody, ale – jak łatwo się domyślić – bez innych podzespołów właściwe funkcjonowanie sieci nie byłoby możliwe. Takimi istotnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji kablowej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane dane są dzięki niemu przekazywane światłowodami, zaś następnie odbierane przez dekoder, żeby trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już inne rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Aby sieć okazała się efektywna oraz bezpieczna, do jej wykonania należy wykorzystać tylko części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję musi działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić należy wiedzieć już podczas planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, a w razie trudności podczas instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo podmiotom z całego kraju.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]