Zobacz, gdzie kupić multiswitch kaskadowy, wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Sieci komputerowe obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy określona sieć jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo cech. Musi oczywiście być bezpieczna oraz gwarantować wysoką jakość przesyłanych sygnałów, jednak tak samo istotna jest możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie może wiązać się z potrzebą wykonywania złożonych prac – przez to inni odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, przez które skalowanie sieci będzie łatwe oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat określone jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami i wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeżeli konieczne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, gdy nowy odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy po prostu umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby wyjść dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju mają 8 gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, ale w dużych obiektach należy rzecz jasna wykorzystać modele o wyższej liczbie gniazd. Bardzo istotna jest także separacja między gniazdami a wyjściami – w największej mierze wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Jest to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]