Stacja czołowa to system, który wykorzystywany jest do rozgałęzienia sygnału telewizji kablowej. To centralny punkt, który skupia różne komponenty służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia tworzą razem sprawnie pracującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach z reguły jest stosowana.
Stacja czołowa – płynna konfiguracja
Stacja czołowa to urządzenie używane w modułach do odbioru telewizji kablowej – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, obiektach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Przenosi ona informacje do poszczególnych urządzeń. Profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV to jeden z zasadniczych elementów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą dedykowanych aplikacji. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 oraz DTVD CI1.
Stacja czołowa – rozprowadza informacje do pojedynczych telewizorów
Poszczególne komponenty stworzone są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, przykładowo DVB-S/S2 i MPEG2. Odbiór analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się zakłócenia w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania ogromne koszty. Gros modułów składających się na stację czołową ma również oddzielne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Kompleksowy system antenowy uzyskujemy poprzez połączenie rozmaitych części.
Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]