Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

wzmacniacz DVB-T

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy na telewizję przy piciu porannej kawy oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają nasze pociechy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Powinno się pamiętać, że jakość sygnału jest tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego typu. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]