Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować z własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, w związku z tym nie zalecamy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To także dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dostosowany do potrzeb i wymagań naszego przedsiębiorstwa. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.