Kantor internetowy to prosta obsługa i wiele korzyści

kantor internetowy, wymiana walut online

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim oddziale banku albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to niższe spready

Operacja w kantorze online jest tak samo łatwa jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż wymianę można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionego dnia. Kolejnym i niezmiernie istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory online oferują też kilka innych usług stosowanych przez klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w ustalonym przez klienta terminie.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących wygodę oraz znaczną swobodę w zarządzaniu własnymi funduszami. Wykorzystują je również osoby zatrudnione czy też studiujące za granicą oraz osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Lecz nim zadecydujemy, żeby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.