Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest w dzisiejszych czasach ogromnie popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje duża grupa Polaków, którzy nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje finansowe zwykle posiadają odrębne warunki, na podstawie których przyznają kredyty bądź odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednak ogólne warunki, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte kredyty. Na szczególne trudności muszą być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze żadnego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studenci oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od niedawna i osiągają niewielkie zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z faktem, że kredyt nie będzie im udzielony, powinni być pogodzeni także renciści. Naturalnie kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione w innym kraju. Okoliczności te powodują, że teoretycznie nierealne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której chce się uzyskać kredyt. Doskonałym pomysłem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.