Kampanie dla telewizji i internetu – o produkcji spotów reklamowych

Spoty reklamowe to najczęściej półminutowe produkcje filmowe, których kluczową funkcją jest promocja produktów lub usług danej marki. Mogą być wyświetlane w standardowych mediach (w lokalnej lub ogólnopolskiej telewizji), w przestrzeni miejskiej (monitory w komunikacji publicznej) czy też przed seansami w kinach. W czasach wszechstronnego dostępu do zasobów internetu trafionym pomysłem jest też udostępnienie spotu reklamowego w mediach społecznościowych, np. przed klipami na YouTube albo w charakterze treści promowanej na Facebooku. Wiele przykładów dowodzi, iż treść udostępniana viralowo w internecie to najskuteczniejszy sposób na reklamę usług i produktów.

Produkcja spotów reklamowych – liczy się niesztampowy koncept

Spoty reklamowe z reguły nie trwają dłużej niż pół minuty i prezentują treści w bardzo okrojonym formacie, przy ich produkcji ważne jest twórcze, niebanalne ujęcie przedstawianego tematu. Z uwagi na to, że reklamy w mediach tradycyjnych wyświetlane są w przerwach pomiędzy programami, ich twórcy prześcigają się w pomysłach, jak zdobyć uwagę widzów. W produkcji spotów reklamowych sporą rolę odgrywa także odpowiednio dobrana muzyka.

Filmy reklamowe – zaufaj doświadczeniu profesjonalistów

Produkcja spotów reklamowych to zadanie dla zawodowców, którzy posiadają najwyższej jakości sprzęt (stabilizatory obrazu, lustrzanki cyfrowe, kamery sportowe i tradycyjne, drony), a w swojej pracy wykorzystują specjalistyczne oprogramowanie do postprodukcji – dźwięku, montażu czy korekty kolorów. Firmy parające się produkcją spotów reklamowych angażują również doświadczonych lektorów i aktorów. Podstawą filmu reklamowego jest zawsze ciekawy scenariusz, który przyciąga uwagę widzów, zaskakuje ich kreatywnością, a niekiedy nawet pobudzi do myślenia lub wzruszy.