Co warto wiedzieć o skiturach?

Poznaj dalsze szczegóły o skiturach.

Większość osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle tylko po to, aby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas stosunkowo trudnych, ale dających sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów turystyki narciarskiej są zdecydowanie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są kapitalne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa będzie właściwa do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]