Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Szukasz dobrej oferty kursu Blender 3D? Nie czekaj! Zajrzyj tu.

Świat rysunku nieustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie cyfrowo. Dostępne aplikacje graficzne dają twórcom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – można bowiem ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego program nauczyciela

Obsługę dowolnego oprogramowania można przyswoić sobie samemu, lecz proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często jest dość frustrujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie niesłychanie pomocne osobom, które dopiero poznają program Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nanoszenie przeróżnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które warto poprawić oraz podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by był on prowadzony w jak najmniejszych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie zdolnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Opanowanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem wiele nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy chcący poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności czy też spróbować nowych form wyrażania siebie.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]