Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Co powinno się wiedzieć o Photoshop digital painting?

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, gdyż te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się przyswoić sobie znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie programy można użyć?

Istnieje sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako narzędzie do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym softwarem game developerów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak aby stosownie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania i najważniejsze triki używania pędzli, najlepiej wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi kontakt z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]