Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Zajrzyj na ten adres jeżeli nie radzisz sobie z zainfekowanym WordPressem.

WordPress stał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i stron tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się obecnie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny malware, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie infekcji z WordPressa?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Informacje zostały podmienione nie przez Ciebie? Na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci portali? A może witryna rozsyła niechcianą pocztę? To tylko kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, aby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich należy zlecić zawodowcom od tego typu działań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa często wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają gruntowny przegląd baz danych oraz plików strony. Badają pliki wp-config i htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zminimalizują zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa eksperci podejmują również konieczne działania w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszystkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, że podobna sytuacja nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy, stąd kluczowe jest regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]