Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Jeżeli sądzisz, że w Internecie nie znajdziesz dla siebie portalu wiedzy o zdrowiu, koniecznie Skieruj się tutaj.

Sieć to miejsce, gdzie niezwykle prosto da się uzyskać informacje na dowolny temat. Internauci mają szczególną słabość do odpytywania Google o zagadnienia zdrowotne, częstokroć wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą długim buszowaniem po sieci w celu odnalezienia na własną rękę rozwiązania problemu. Lecz czy to właściwy model stosowania wiedzy dostępnej na portalach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowiu i urodzie nie jest alternatywą dla specjalistycznej konsultacji lekarskiej

W zalewie treści o żywieniu, zabiegach estetycznych i medycynie dostępnych w internecie znajdzie się mnóstwo dobrych artykułów zredagowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych daną tematyką i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z informacji umieszczanych na blogach o urodzie czy zdrowiu nie powinno (a w zasadzie nie może!) polegać na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do indywidualnej porady lekarskiej. Portal o zdrowiu i urodzie, o ile zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast stać się wspaniałym źródłem pomocnej wiedzy, która uprości internaucie poruszanie się po świecie krajowej służby zdrowia. Przeczytanie w sieci szczegółowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i ograniczyć stres przez nią wywołany. Natomiast wpis z opisem objawów sygnalizujących konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza rozmowę ze specjalistą.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl