Najpiękniejsze miejsca i miasta w Małopolsce – jak łatwo zaplanować wizytę na południu Polski

Wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby uzyskać więcej informacji o atrakcjach w Małopolsce.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – potrzebne informacje i wirtualne spacery

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapkę, na której migiem znajdą zabytki i galerie, schroniska, hotele i pensjonaty, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, czar parków narodowych i krajobrazowych czy zamek na Wawelu.

Strona o atrakcjach Małopolski dba także o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niezwykle przydatna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego