Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wycieczka. Zdobądź więcej wiadomości.

Sięganie po górskie szczyty to marzenie licznych podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów wabią głównie możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, niepowtarzalne krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też zrobić zapas leków zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]