Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju położonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często praktykują ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną poczuć znowu ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeżeli można podziwiać imponujący krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wytyczono w nich również łatwe szlaki

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą ilością poszarpanych grani, stromych turni oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (jeśli nie całego świata!), nic więc dziwnego, że ponad dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują liczne urwiska, dość spadziste stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Dolomiti di Sesto – co warto zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu zapewne oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]